Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Doktor, dívka a smrt

A58/025

Ivo Saliger (1894-1987)

DOKTOR, DÍVKA A SMRT

1920
Barevný lept na papíře, 730x555 cm (výřez pasparty), zn. vlevo dole v tisku „HcG“ a sign. vpravo dole „Ivo Saliger“. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Ivo Saliger - rakouský malíř a grafik. Narodil se ve slezském Königsbergu, od r. 1908 působil ve Vídni. Studoval na tamní akademii u R. Jettmara, L. Michaleka a F. Schmutzera. Roku 1920 se stal profesorem na Vyšší odborné škole grafické ve Vídni, později působil ve svobodném povolání. V r. 1930 odešel do Paříže na Academie moderne, kde se zdokonaloval u F. Légera a A. Ozenfanta. Věnoval se krajinomalbě a tématu ženského aktu, ve 20. letech patřil k průkopníkům stylu art deco v malbě. Jeho tvorba byla mezi léty 1937-1944 prezentována na přehlídkách německého umění v duchu nacionálního socialismu (Große Deutschen Kunstausstellungen).

Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Vydražená cena: 9 000 Kč Prodáno