Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kostel sv. Jakuba

A58/032

František Kobliha (1877-1962)

KOSTEL SV. JAKUBA

1913
Dřevořez na papíře, 377x275 mm (výřez pasparty), zn. vlevo dole v tisku „FK13“ a sign. vpravo dole „FKobliha“. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

František Kobliha - studoval UMPRUM a AVU u Františka Ženíška, ale jako grafik je označován za autodidakta. Od roku 1901 se jeho práce objevovaly v časopise Zlatá Praha, do povědomí vstoupil brněnskou výstavou (1910) se skupinou Sursum. Od roku 1923 byl i členem skupiny Sdružení českých umělců grafiků Hollar, které od roku 1934 i předsedal. Vytvářel knižní a užitou grafiku.

Vyvolávací cena: 8 000 Kč