Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Na lavičce

A58/031

František Kobliha (1877-1962)

NA LAVIČCE

1910
Prémie Klubu přátel umění v Brně. Dřevořez na papíře, 315x240 mm, zn. vpravo dole v tisku „FK10“ a sign. vpravo dole tužkou „F. Kobliha 1910“. Adjustováno na kartonu. Rámováno, zaskleno.

František Kobliha - studoval UMPRUM a AVU u Františka Ženíška, ale jako grafik je označován za autodidakta. Od roku 1901 se jeho práce objevovaly v časopise Zlatá Praha, do povědomí vstoupil brněnskou výstavou (1910) se skupinou Sursum. Od roku 1923 byl i členem skupiny Sdružení českých umělců grafiků Hollar, které od roku 1934 i předsedal. Vytvářel knižní a užitou grafiku.

Vyvolávací cena: 1 800 Kč