Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stavba přehrady ve Vraném nad Vltavou

A58/039

Jan Charles Vondrouš (1884-1970)

STAVBA PŘEHRADY VE VRANÉM NAD VLTAVOU

1933
Lept na papíře, 390x495, zn. vpravo dole v tisku „Vondrouš 1933“, zn. vlevo dole tužkou „43/100“, sign. a dat. vpravo dole „Vondrouš. 1933.“.

Jan C. Vondrouš - malíř a grafik. Studoval na Akademii umění v New Yorku, později po návratu do Prahy vytvořil řadu leptů a dalších grafik především s náměty městské architektury. Je též autorem mnoha československých a protektorátních poštovních známek. Obdržel medaile za lepty na světové výstavě Panama Pacific v San Francisku (1915) a na mezinárodní výstavě ve Philadelphii (1926). Jeho soubory grafických listů jsou zastoupeny např. ve sbírkách v New Yorku, Chicagu, Londýně, Cambridge, Paříži, Berlíně i Madridu.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Vydražená cena: 1 600 Kč Prodáno