Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Studie k apokalyptickému jezdci

A58/052

Josef Vyleťal (1940-1989)

STUDIE K APOKALYPTICKÉMU JEZDCI

Akvarel na papíře, 410x287 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole „Josef Vyleťal“. Paspartováno.

Josef Vyleťal - malíř, grafik, divadelní a filmový výtvarník. Studoval na Vysoké škole technické v Bratislavě (1957–1960) a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1960–1961 u Adolfa Hoffmeistera). Samostatně vystavoval od r. 1963, kolektivně od 1965. Od počáteční strukturální abstrakce, se dostal k figurativní kompozici ve stylu starých mistrů (cyklus Stromníci, 1965) a pozdější surrealistické malbě a kresbě.