Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Mimozemšťan

A58/053

Oldřich Vašica (1922-1993)

MIMOZEMŠŤAN

1964
Monotyp na papíře, 500x400 mm, sign. a dat. vpravo dole „Vašica O. 64“. Rámováno.

Brněnský grafik, malíř, sklářský výtvarník. V letech 1945-1950 studoval užitou malbu u J. Kaplického na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvoval studijní cesty do Německa (1957), Belgie (1958) a Bulharska (1958). Člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU), Svazu českých výtvarných umělců (SČVU) a skupiny Profil 58. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně a Muzea města Brna. V roce 1966 získal cenu Antonína Procházky za monumentální tvorbu. Zúčastnil se řady kolektivních výstav v Brně, Praze a Zlíně.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.