A58/119
Franz Adam (1815-1886)
PŘED VYJÍŽĎKOU
Olej na plátně, 56x74 cm, sign. vlevo dole „Franz. Adam“. Rámováno. Stav A.
Franz Adam – malíř německého původu, narodil se v Miláně jako syn malíře Albrechta Adama a strávil podstatnou část svého života v Itálii. Jeho první významnou prací byla kolekce litografií představující revoluce 1848 (společně s věhlasným litografem Denisem Augustem Mariou Raffetem). Je autorem známého obrazu se scénou z bitvy u Solferina, který namaloval během druhé italské války za nezávislost v roce 1859. Jeho nejznámější práce zobrazují francouzsko-pruskou válku roku 1870.