A58/139
Josef Ullmann (1870-1922)
KRAJINA S ORÁČEM
Olej na kartonu, 47x57 cm, sign. vpravo dole „J. Ullmann“. Rámováno. Stav A. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Michaela Zachaře.
Josef Ullmann – malíř krajinář, působil v Praze. Studoval nejprve v Mnichově a později v Praze na akademii u prof. Pirnera a Mařáka. Začátkem I. světové války se odpoutal od mařákovského školení a pokračoval v tradici impresionismu.