A58/181
Karel Vaca (1919-1989)
KOMPOZICE
1961
Tempera na kartonu, 47x30 cm, sign. a dat. vpravo dole „Vaca 61“. Rámováno, zaskleno.
Karel Vaca - malíř, ilustrátor, grafik a scénograf. Od r. 1937 studoval v Praze, nejprve užitou a reklamní grafiku v Ateliéru Rotter, poté navazoval na Rotterově škole užitého umění a po válce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Ateliéru propagační a užité grafiky u prof. Emila Filly (1945-1950). Po studiích pracoval krátce jako podnikový výtvarník a reklamní grafik prostějovské textilní firmy Prvoděv. Od poč. 50. let se již věnoval samostatné umělecké tvorbě a byl členem výtvarné skupiny Trasa 54, která sdružovala bývalé Fillovy žáky.