A58/308
PASTÝŘ A ZAHRADNICE
Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur,
zač. 20. stol.
Malý pastýř, nesoucí na levé ruce klec s ptáčkem, stojí na nízkém čtvercovém soklu. Bílý porcelán, tónovaný inkarnát, barevně malováno, zlacené detaily. Spolu: malá zahradnice v kloboučku a s košíkem hroznů stojí na nízkém čtvercovém soklu. Bílý porcelán, tónovaný inkarnát, barevně malováno, zlacené detaily.
V. 13,5 cm a 14,3 cm.
Zn. červeně tištěným říšským jablkem „KPM“ (pastýř); modře žezlo, červeně říšské jablko „KPM“, vtlačeně „550“ a „B“ (zahradnice).
Stav restaurováno.