A58/313
KOŠÍK
Slovensko, Holíč, 19. stol.
Hluboký fajánsový košík oválného tvaru bez uch, s kosočtverečně prolamovaným pláštěm s vyplétanou strukturou. Žlutá poleva, barevně malovaný dekor drobných kvítků na plášti a podél vnitřního okraje a větší kytice na dně.
D. 28 cm, š. 20 cm, v. 9,5 cm.
Zn. na podední „H“.
Stav restaurováno.