A58/410
POHÁR S MEDAILONY
Čechy, konec 19. stol.
Pohár z hořečnatého skla vrstveného redukční lazurou napodobující černý opál, fasetovaný do šestistěnu, hvězdicovitá patka nese kupu odsazenou širokou vystupující římsou. Fasety kupy nesou vystupující oválné medailony střídavě s květinovými motivy a symbolickými výjevy s nápisy Glaube, Hoffnung a Liebe, provedenými jemnou řezbou, stříbrem a zlacením, hrany vytaženy tenkými zlacenými linkami, hladké odsazené hrdlo rovněž zlaceno.
V. 15 cm.