Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pohár s medailony

A58/410

POHÁR S MEDAILONY

Čechy, konec 19. stol.
Pohár z hořečnatého skla vrstveného redukční lazurou napodobující černý opál, fasetovaný do šestistěnu, hvězdicovitá patka nese kupu odsazenou širokou vystupující římsou. Fasety kupy nesou vystupující oválné medailony střídavě s květinovými motivy a symbolickými výjevy s nápisy Glaube, Hoffnung a Liebe, provedenými jemnou řezbou, stříbrem a zlacením, hrany vytaženy tenkými zlacenými linkami, hladké odsazené hrdlo rovněž zlaceno. V. 15 cm. Stav A.