Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Černá madona svatotomská

A59/0007

ČERNÁ MADONA SVATOTOMSKÁ

Brno, 2. pol. 19.stol.
Olej na plátně, 53x31 cm. Rámováno, zaskleno. Ikona podle předlohy gotického obrazu Madony Svatotomské. Ikona představuje polofiguru Panny Marie Hodegetrie v tmavě modrém plášti s hlavou pokrytou maforionem, na krku má vsazenou kosočtverečnou sponu s relikvií, na levé paži drží Ježíška, který pravou rukou žehná a v levici drží knihu zákona namísto svitku. Ve zlatém pozadí jsou vytlačeny ornamentální svatozáře s korunami a iniciálami Matky Boží.

Vyvolávací cena: 15 000 Kč