Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Duet

A59/0078

Karl Hackstock (1855-1919)

DUET

Rakousko
Plastika bosého venkovského chlapce, stojícího s rukou v kapse a hvízdajícího spolu s malým ptáčkem, sedícím mu na prstu levé ruky. Bronz patinovaný, v. 29 cm. Na plintu sign. "K. HACKSTOCK", vpředu zn. "Ein Duett.", vzadu ražená zn. "Gesetzl. geschützt K. HACKSTOCK". Stav restaurováno. Ulomené pero na klobouku, lepená levá ruka.

Karl Hackstock - rakouský sochař a malíř, studoval na vídeňské akademii u C. Kundmanna, věnoval se především tvorbě terakotových plastik (tzv. Tanagra-figury - hrobové plastiky a talismany podle antických vzorů) a také portrétní bustě a malbě.