Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Kandahar ("Through a teashop window...")

A60/102

Bohumil "Bob" Krčil (1952-1992)

KANDAHAR ("THROUGH A TEASHOP WINDOW...")

1978
Černobílá bromostříbrná fotografie sépiového tónu na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 320x211 mm (355x277 mm). Recto pod obrazem značeno černým popisovačem: název díla, datace a jméno autora, verso značeno autorským razítkem a další poznámky popisovačem. Stav A/B.
Pravý okraj mírně poškozen, trhlina ca 6 mm mimo obrazovou plochu.

Český fotograf, publicista a editor. Po skončení základní školy začal učit fotografem, posléze studoval také geodézii. V roce 1969 uprchl z politických důvodů do Rakouska a nedlouho poté se usadil ve Švédsku. Studoval zde estetiku a fotografii na univerzitě v Uppsale a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou ve Stockholmu. V roce 1975 cestoval a fotografoval ve Švédsku, Francii a Anglii, ve 2. polovině 70. let pak v Afghánistánu, kde vytvořil cyklus Herát – brána času. Po návratu do Evropy fotil opět hlavně ve Francii, tyto snímky pak vyšly v publikaci Photo reporter. Roku 1980 odjel na návštěvu do New Yorku, kde však posléze zůstal až do své předčasné smrti. Bydlel ve čtvrti SoHo, kde také vznikl jeho fotografický cyklus Manhattan. Ve 2. polovině 80. let začal pracovat na projektu Sebráno v New Yorku. Publikoval zde příběhy českých výtvarníků, kteří zde žili. Zemřel na rakovinu během přípravy 2. dílu této publikace.