Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Iluminace z knihy hodinek

A60/143

ILUMINACE Z KNIHY HODINEK

16. století
Job v rozhovoru se svými přáteli. Iluminace na pergamenu, zlaceno, pod malbou prosvítá dřevořez, 183x118 mm. Verso dřevořezová marginálie a latinský text s iluminovanými iniciálami. List z knihy hodinek - Officium pro defunctis: Ad vesperas. / Večerní služba za mrtvé. V levé horní části iluminace poškrábaná malba.