A60/144
Tzv. "Španělský falzifikátor"
KRÁLOVNA VYBÍRAJÍCÍ SI ŽENICHA
1890 - 1920
Tempera a zlacení na pergamenu, 285x210 mm. Rámováno, zaskleno.
Ustáleným jménem "Španělský falzifikátor" se označuje neznámá osoba francouzského původu, která se v letech 1890-1920 zabývala výrobou padělků miniatur a iluminací středověkých rukopisů. Přízvisko "Španělský" získal malíř proto, že prvními identifikovanými díly byly falza španělského umělce z 15. století Jorge Inglése. Většina padělků byla identifikována nejprve stylovou analýzou, teprve v 21. století bylo podezření potvrzeno chemickým rozborem pigmentů. V roce 2009 získalo Victoria and Albert Museum do sbírek záměrně jeho díla, jako cenné doklady vztahu 19. století ke středověku.