Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Děvče se srpem

A60/158

Joža Uprka (1861-1940)

DĚVČE SE SRPEM

Akvarel na papíře, 490x340 mm (výřez pasparty), signováno vpravo dole "Joža Uprka". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Joža Uprka – moravský malíř a grafik z Kněždub. Námětově se inspiroval podněty ze svého rodného kraje, tamním folklorem a krásou lidových krojů. V roce 1894 se se svým obrazem "Pouť u sv. Antonínka" zúčastnil výstavy v pařížském salónu a získal čestnou cenu "Mention honorable".