Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Surrealistický portrét

A60/177

František Tichý (1896-1961)

SURREALISTICKÝ PORTRÉT

1949
Kombinovaná technika - tužka, tuš a akvarel na papíře, 160x205 mm, signováno a datováno při spodním okraji "Tichý 49", značeno vpravo dole "à Mme Z. Z.". Věnováno Zuzce Zgurišce, což byla slovenská spisovatelka, scénáristka, herečka a překladatelka. Paspartováno, rámováno, zaskleno. Provenience: Z rodiny spisovatelky Zuzky Zgurišky (Ludmily Dvořákové). Dílo posoudil Mudr. Jiří Kačer, CSc.

František Tichý - malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Karla Krattnera, Josefa Loukoty, Vratislava Nechleby a Jakuba Obrovského. Často zobrazoval náměty z cirkusového prostředí, varietních divadel, kaváren, ulic a velkoměstských periférií.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.