Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Intarzovaný jídelní stůl

A61/609

INTARZOVANÝ JÍDELNÍ STŮL

Itálie 17. / 18. - 19. stol.
Stůl s původní, po stranách prohýbanou barokní deskou, zdobenou intarzií z topolového, růžového a javorového dřeva a kosti s motivy květin, rozvilin a ptáčků, inspirovanými holandským nábytkem 17. stol. Na čtyřech nohách soustružených do šroubovice, s dvěma příčnými a jednou podélnou trnoží. Spodní část stolu - pozdější doplněk z 19. stol. 67x107x83 cm. Stav A-B. Horní deska v původním stavu, spodní stav A.