Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pandořina skříňka

A62/060

Bernard Picart (1673-1733)

PANDOŘINA SKŘÍŇKA

1730
Mědiryt na papíře, 353x260 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vlevo dole „B. Picard del. 1730“. Pod rytinou uveden název ve čtyřech jazycích: „La Boëte de Pandore. Pandora`s box. Die Buchse der Pandora. De Doos van Pandora.“. Paspartováno.

Bernard Picart – francouzský rytec, syn Etienna Picarta. Koncem 17. století odjel do Antverp a Amsterdamu, kde se po smrti své manželky v roce 1711 trvale usadil a konvertoval k protestantismu. Ilustroval např. Bibli a Ovidia (Tempel der Zanggodinnen, 1733), jeho nejznámějším dílem je "Cérémonies et coutumes religieuses de tous les peuples du monde", vycházející s četnými ilustracemi v deseti svazcích mezi léty 1723-1743.