A62/070
Antoš Frolka (1877-1935)
LOUČENÍ
10. léta 20. stol.
Akvarel na papíře 405x480 mm. Děvče oplakávající odjezd skupiny mladých rekrutů. Typická Frolkova práce spojující suverénní znalost prostředí, lásku k folklóru a malířskou brilanci s hlubokou vnímavostí k sociálním a psychologickým rovinám života na moravské vsi na přelomu století.
Paspartováno, rámováno, zaskleno.