Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pierot

A62/086

František Tichý (1896-1961)

PIEROT

1956
Suchá jehla na papíře, 95x65 mm (výřez pasparty), sign. a dat. při dolním okraji „Tichý 56“. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Karla Krattnera, Josefa Loukoty, Vratislava Nechleby a Jakuba Obrovského. Často zobrazoval náměty z cirkusového prostředí, varietních divadel, kaváren, ulic a velkoměstských periférií.