Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Ukřižovaný – Studie

A62/085

Rudolf Kundera (1911-2005)

UKŘIŽOVANÝ – STUDIE

1937
Akvarel na papíře, 332x183 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole „Rudolf Kundera / 1937“. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Rudolf Kundera – brněnský rodák, studoval na pražské akademii u prof. Thielleho, potom jako stipendista na akademii v Římě. Od r. 1939 žil a působil ve Francii, kde portrétoval významné osobnosti. Vystavoval téměř po celém světě. Souborná výstava v Praze proběhla r. 1946.

Vyvolávací cena: 2 500 Kč