Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice portrétů

A62/205

Vojtěch Suchý (1783-1849)

DVOJICE PORTRÉTŮ

1835
1. Portrét mladé ženy. Olej na plátně, 38x30 cm, sign. a dat. vpravo dole „Adalbert Suchý 1835“. Rámováno. Stav A. 2. Portrét mladého muže. Olej na plátně, 38,2x30 cm, sign. a dat. vlevo dole „Ad. Suchý 1835“. Rámováno. Stav B. Poškozené plátno v horní části. Z majetku paní V.

Vojtěch Suchý - významný miniaturista a český rodák ze Švihova. Lekce kreslení začal ve Vídni u mědirytce Jacoba Matthiase Schmutzera (1733–1811), od roku 1802 studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni. Zde byl v roce 1806 oceněn Gundelovou cenou. Po absolutoriu působil ve Vídni. Jeho nejstarší miniatura se datuje do roku 1806. Kromě miniaturních portrétů také tvořil pastely. Portrétoval nejvýznamnější představitele vídeňského života (Johanna Strausse, Adalberta Stiftera, F. X. Pecháčka a další). Jeho dcerou byla malířka Maria Antonia Suchy. Suchého díla jsou zastoupena ve sbírkách Albertiny, Uměleckoprůmyslového musea v Praze a Moravské galerie v Brně.

Vyvolávací cena: 40 000 Kč
Vydražená cena: 40 000 Kč