Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Horské panorama

A62/220

László Báró Mednyanszky (Ladislav Medňanský) (1852-1919)

HORSKÉ PANORAMA

Olej na lepence, 19,5x23 cm, sign. vpravo dole „Mednyanszky“. Rámováno. Stav A.

Ladislav Medňanský - slovenský malíř původem z Beckova. Studoval nejdříve soukromě u T. Endera, posléze na Akademii v Mnichově u Strähubera a Seitze a na École des Beaux Arts v Paříži u Pilse. Účastnil se pařížských Salonů, navštěvoval Barbizon. Podnikl studijní cestu do Itálie. Střídavě působil na Slovensku a v Budapešti.

Vyvolávací cena: 90 000 Kč