A62/400
POHÁR S ŘEZBOU
Slezsko, 1. pol. 18. stol.
Pohár z bezbarvé skloviny, foukaný do formy a broušený, na plochou patku s dvojitým prstencem nasedá kónická kupa, ve spodní části zúžená vybroušenými fasetami, na pohledové straně řezaný heraldický motiv aliančního erbu rodu von Taube, doplněný po stranách florálním dekorem, okraj zlacený.
V. 13,8 cm.
Neznačeno.