Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice pohárů biedermeier

A62/411

DVOJICE POHÁRŮ BIEDERMEIER

Čechy (Harrachov), resp. Uhry, okolo poloviny 19. stol.
Zvonovitý pohár ze zeleného kostního skla, foukaný do formy a broušený, fasetovaný do šestistěnu, hladké odsazené hrdlo a obloučková patka, na plášti zdobeno ornamentální malbou barevnými emaily a zlatem, zlacené obruby. Upomínkový pohár zvonovitého tvaru na vyšší patce s nodem, bezbarvé sklo malované rubínovou lazurou a barevnými opakními emaily a zlatem v druhorokokovém tvarosloví, na pohledové straně uherský znak s vlasteneckým heslem "Éljen a Haza" z tzv. Kossuthovy písně, na protilehlé straně nápis "Emlékül" (památka). V. 14,5 cm a 15,6 cm. Neznačeno. Stav B.