A62/412
ČÍŠE S MEDAILONEM
Čechy, Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších
ca 1860
Mírně kónická číše z bílého kostního skla, s lehce projmutou patkou a broušeným hrdlem, zdobená plastickou historizující ornamentální malbou zlatem s aplikovanými perličkami z barevného skla a na pohledové straně se vsazeným medailonem, malovaným barevnými emaily dívčí portrétní miniaturou (tzv. potichomanie), zlacené hrdlo.
V. 12,5 cm.
Neznačeno.
Srov.: J. Mergl: Z Nového Světa do celého světa, Praha 2012, s. 174.