Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice korbelů

A62/424

DVOJICE KORBELŮ

Německo, konec 19. stol.
Cylindrická holba ze silnostěnného lisovaného bezbarvého skla, ucho opatřeno cínovou montáží s víkem na pantu - s ozdobnou palečnicí a porcelánovým středem s barevně malovaným žertovným výjevem dvojice zoomorfních figur s nápisem "Wir bleiben die Alten!", celková v. 19 cm, objem 0,5 l, značeno výrobcem (Sachsen Glas). - Zvonovitý korbel z bezbarvého skla, broušený, na uchu cínová montáž s drobnou kuželkovitou palečnicí a malovaným porcelánovým víkem s profilovým portrétem dámy v modrém vycházkovém šatu, v. 15 cm, neznačeno. Stav B.