A62/501
LIDOVÝ DŽBÁN
Západní Slovensko, Modra, 2. pol. 19. stol.
Bedněný džbán typu sova s téměř uzavřeným hrdlem uprostřed s kruhovým otvorem vyčnívajícího ústí a páskovým uchem, fajáns bíle glazovaná, na výduti malováno modrým a zeleným florálním dekorem mezi páskovými obrubami.
V. 24 cm.
Modrá štětcová značka na podední.
Stav restaurováno.