Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice lidových džbánů

A62/502

DVOJICE LIDOVÝCH DŽBÁNŮ

Západní Slovensko (Modra), posl. třetina 19. stol.
Bedněný džbán typu sova s téměř uzavřeným hrdlem uprostřed s kruhovým otvorem vyčnívajícího ústí a páskovým uchem, fajáns bíle glazovaná, na výduti malováno kobaltově modrým florálním dekorem mezi dvěma stylizovanými rostlinnými pásy, na čelní straně datováno "1887". Spolu: fajánsový čepák bíle glazovaný, kobaltově malovaný pásovým dekorem a stylizovaným florálním motivem na výduti. V. 27 cm a 24 cm. Neznačeno. Stav D.