Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice lidových džbánů

A62/505

DVOJICE LIDOVÝCH DŽBÁNŮ

Slovensko, 1. pol. 20. stol. (1938)
Čepák a soudkovitý džbán se širokým hrdlem, drobnou hubičkou a páskovým uchem, pálená hlína, glazováno v barvě terakoty, zdobeno malbou stylizovaných květinových motivů v tónech modré, zelené, bílé a hnědé. V. 29,5 cm a 21 cm. Čepák datován pod uchem: "1938". Stav B.