Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Trojice váz ve stylu Sèvres

A62/541

TROJICE VÁZ VE STYLU SÈVRES

Rakousko, Vídeň, 40. léta 19. stol., a Francie, 19. stol.
Drobná a dvě větší vázy tvaru amfory na patce a čtvercové podstavě, dvojice kozlích, resp. beraních hlav pod hrdlem ve funkci úchytů, bílý porcelán s reliéfním florálním dekorem, pestře malováno na polevě květinovými motivy a ornamenty, bohatě zlaceno. V. 12,2 cm a 17 cm. Vtlačená značka štítu, trojmístný letopočet a č. "4"; modrá nadglazurní apokryfní zn. "Sèvres". Stav restaurováno. Z majetku paní V.