Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice dekorativních talířů

A62/556

DVOJICE DEKORATIVNÍCH TALÍŘŮ

Německo, Míšeň, Königlich Sächsische Porzellan-Manufaktur 18. - 19. stol.
Mělký kruhový talíř s tlačeným reliéfním dekorem v rokokovém tvarosloví, široký okraj s akantovou bordurou zlacený, v zrcadle pestře malovaná kytice a další drobné kvítky. Spolu: hluboký talíř kruhového tvaru, bílý porcelán, v zrcadle pestře malovaná kytice, drobnější kvítky na okraji, zlacená obruba. Ø 26 cm a Modrá podglazurní Schwertermarke (1815-1924), zeleně psané "I 25", vtlačené č. "20"; modrá podglazurní Schwertermarke s hvězdičkou (1744-1815), vtlačené č. "20", černě psané číslo malíře. Stav restaurováno. Z majetku paní V.