A62/564
SOUBOR PORCELÁNU
Japonsko, 18. - 19. stol.
Dvojice hlubších kruhových talířů, opatřených montáží k zavěšení, porcelán, namodralá glazura, barevně malované na polevě drobnými kvítky a větší centrální kyticí, podél okraje ornamentální bordura. Jedná se o exportní produkci pro evropský trh. Spolu: dvě porcelánové misky na čaj, polokulovitý tvar na nízké patce, bělavá glazura, barevně malováno na polevě i v interiéru květinovými motivy, zlacenými mřížkami a vlnovkou podél okrajů.
Ø 21,5 cm, 11 cm a 7,7 cm, v. misek 5 cm a 4,5 cm.
Neznačeno.
Z majetku paní V.