Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor porcelánu

A62/564

SOUBOR PORCELÁNU

Japonsko, 18. - 19. stol.
Dvojice hlubších kruhových talířů, opatřených montáží k zavěšení, porcelán, namodralá glazura, barevně malované na polevě drobnými kvítky a větší centrální kyticí, podél okraje ornamentální bordura. Jedná se o exportní produkci pro evropský trh. Spolu: dvě porcelánové misky na čaj, polokulovitý tvar na nízké patce, bělavá glazura, barevně malováno na polevě i v interiéru květinovými motivy, zlacenými mřížkami a vlnovkou podél okrajů. Ø 21,5 cm, 11 cm a 7,7 cm, v. misek 5 cm a 4,5 cm. Neznačeno. Stav B. Z majetku paní V.