A62/702
MADONA KRVÁCEJÍCÍ
Itálie
18. stol.
Olej na plátně, 42x31 cm. Dílo je inspirováno obrazem Madony z Re, který začal „zázračně“ krvácet v roce 1494 v severní Itálii. V dolní části nápis „IN GREMIO MATRIS SEDET SAPIENTIA PATRIS RITRATO DELAIMAGINE MIRACOLOSA MADONA DERE IN VALE DIVE GEZZO“.
Z majetku paní V.