Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Čtveřice miniaturních thanek

A62/728

ČTVEŘICE MINIATURNÍCH THANEK

Tibet 19. stol.
Čtveřice buddhistických votivních maleb na hedvábí, 4,5x4 cm, 6,5x5,5 cm, 7x6,5 cm a 3,5x6 cm, rámováno, 1 kus adjustován ještě v dekorativně prolamovaném rámečku z obecného kovu, 1 kus uložen v obdélném pouzdru z obecného kovu a skla se závěsným řetízkem. Podobné thangky sloužily např. k výzdobě schránek na amulety či škapulíře. Stav B.