Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Tabatěrka malovaná

A62/757

TABATĚRKA MALOVANÁ

Čechy, Praha posl. třetina 18. stol.
Dóza obdélného tvaru s vypouklým víčkem na stěžejce, email na měděném jádře ve stříbrné montáži, plášť zdoben miniaturní malbou pestrými emaily s motivy karetních listů, květin, motýlů a hmyzu, na svrchní straně centrální karta s nápisovou páskou: "ZU PRAG BEI MAT. ROTMÜLLER". Rakouská přepuncovací značka S-16 (1806), celková (hrubá) hmotnost 152,03 g, 8x6,5x3 cm. Přípis se může vztahovat k malíři Matěji Rotmüllerovi, doloženému v Praze v roce 1784. A. Podlaha, Materialie k slovníku umělců a uměleckých řemeslníků v Čechách, Památky archeologické XXXIII., 1923. Stav C. Z majetku paní V.

Vyvolávací cena: 10 000 Kč
Vydražená cena: 10 000 Kč