Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stříbrná tabatěrka

A62/763

STŘÍBRNÁ TABATĚRKA

Rakousko po r. 1922
Pouzdro na cigarety se svrchní i spodní stěnou ze slonovinové destičky, víčko na stěžejce je zdobeno miniaturní černěnou rytinou s galantním výjevem podle malby Antoina Watteau (1684-1721) "Peaceful Love" asi z roku 1718 ze sbírek zámku Charlottenburg v Berlíně. Stříbro částečně zlacené, 925-935/1000, čsl. puncovní značka pro cizí zboží S-43, dále značeno "MADE IN AUSTRIA", mistrovská zn. "BF", "STERLING 935" a rak. punc. zn. "dudek", celková (hrubá) hmotnost 69,94 g, 8x5,5x1 cm. Stav B/C. Spodní destička prasklá. Z majetku paní V.

Vyvolávací cena: 1 900 Kč
Vydražená cena: 2 800 Kč