Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > PF 1969

A63/181

Václav Karel (1902-1969)

PF 1969

1968
Kombinovaná technika, dekalk a tuš na papíru, 149x104 mm. Signováno a datováno vpravo dole tuší a barvami "Václav Karel 1968". Paspartováno.

Akademický malíř, ilustrátor, mezi léty 1916-1919 studoval keramickou školu v Bechyni (u B. Dobiáše), poté na UMPRUM v Praze u V. Maška a F. Kysely (1923-1927) a u M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU (1927-1929). Tématicky se soustředil krajinu a portrét, v grafice se věnoval dřevorytu a barevné litografii. Od roku 1939 byl členem Umělecké besedy, od r. 1950 SČVU, od r. 1952 SČUG Hollar. Roku 1945 byla při náletu zničena velká část jeho díla, ateliér i dům (v místech dnešního Tančícího domu). Díky přátelství s J. Sudkem se zachovala alespoň částečná fotodokumentace jeho obrazů a kreseb. Následně se soustředil na ilustrační tvorbu pro děti. Akademický malíř, ilustrátor, mezi léty 1916-1919 studoval keramickou školu v Bechyni (u B. Dobiáše), poté na UMPRUM v Praze u V. Maška a F. Kysely (1923-1927) a u M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU (1927-1929). Tématicky se soustředil krajinu a portrét, v grafice se věnoval dřevorytu a barevné litografii. Od roku 1939 byl členem Umělecké besedy, od r. 1950 SČVU, od r. 1952 SČUG Hollar. Roku 1945 byla při náletu zničena velká část jeho díla, ateliér i dům (v místech dnešního Tančícího domu). Díky přátelství s J. Sudkem se zachovala alespoň částečná fotodokumentace jeho obrazů a kreseb. Následně se soustředil na ilustrační tvorbu pro děti.