Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Ecce homo

A63/219

Georges Rouault (1871-1958)

ECCE HOMO

1925
Frontispis ke knize Gabriel Miro: Obrazy z utrpení Páně, ze španělštiny přeložil Jaroslav Skalický, ve Staré Říši na Moravě MCMXXV. Dřevořez na papíru, ručně kolorovaný (akvarelem), 90x70 mm, značeno vlevo dole pod obrazem tužkou "G. Rouault". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Verso značeno perem: "Vyňato z díla: Gabriel Miro: Obrazy utrpení Páně / Dobré dílo - Stará Říše, sv. 82.". "K francouzské kultuře zvlášť měl Florian blízký vztah. Mezi jeho osobní přátele patřil např. malíř Georges Rouault, jemuž vydal několik grafických listů a reprodukcí v době, kdy Rouault byl ještě málo znám." (H. Orlíčková, Osobnost Josefa Floriana a bibliografie vydavatelství Stará Říše, in: SBORNÍK PRACÍ FILOSOFICKÉ FAKULTY BRNĚNSKÉ UNIVERSITY, D 19, 1972).