Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Ilustrace k Ezopovým bajkám

A63/234

Václav Hollar (1607-1677)

ILUSTRACE K EZOPOVÝM BAJKÁM

(60. léta 17. stol.)
The eagle and the daw, The mountain in labour a The gourd and the pine. Trojice ilustrací k dílu J. Ogilbyho (1600-1676): The fables of Aesop paraphras`d in verse: adorn`d with sculpture, and illustrated with annotations. V soupisu Parthey Pennington č. P336, P339 a P378. Mědirytiny na papíru, 226x169 mm (308x237 mm), 223x165 mm (364x225 mm) a 216x165 mm (337x241 mm). Značeno vpravo dole pod obrazem tiskem č. "4", "8", a "62".
Dva kusy restaurovány.