Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Jan Collaert (1566-1628): Etiopské ženy vyhánějí satyra

A63/235

Johannes Strada (1523-1605)

JAN COLLAERT (1566-1628): ETIOPSKÉ ŽENY VYHÁNĚJÍ SATYRA

Jan Collaert podle Johanna Strady, vydal Philipp Galle. Mědirytina na papíru, 184x269 mm (199x271 mm), značeno v tisku dole uprostřed "Phls Galle excudit. / Ioan. Stradanus inuent. / Ioan. Collaert sculp.". Paspartováno.

Giovanni Stradano (Jan Van der Straet, Stradanus), manýristický umělec narozený v Bruggách a aktivní v 16. století ve Florencii. Studoval u svého otce a také v Antverpách u Pietera Aertsena. V témže městě byl členem malířského cechu. Do Florencie přišel r. 1550 a vstoupil do služeb rodu Medici. Spolupracoval s Francescem Salviatim na výzdobě vatikánského Belvederu a ve Florencii v Palazzo Vecchio a vile Poggio a Caiano.