A64/002

KAPESNÍ ŠPINDLOVKY (CIBULE)

Francie Závěr 17. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu s jemným reliéfním dekorem, celková (hrubá) hmotnost 146,10 g, Ø 4,8 cm (pouzdro 5,8 cm). Reliéfně zdobený ciferník zlaté barvy je dělen černými římskými číslicemi na vypouklých emailových terčích a opatřen černou lilia ručkou. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, egyptské sloupky, neznačeno. Stav odpovídající stáří. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.

Vyvolávací cena: 40 000 Kč