Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné bicí kapesní špindlovky s pouzdrem

A64/015

STŘÍBRNÉ BICÍ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY S POUZDREM

Anglie, Londýn, Paul Beauvais 20. léta 18. stol.
Kapesní hodinky s hladkým stříbrným pláštěm, po obvodu zdobeným prolamovanými rozvilinami se zvířaty a ptáky, s ochranným pouzdrem, celková (hrubá) hmotnost 164,98 g, Ø 4,5 cm, pouzdro 5,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřený dvojicí žlutých prolamovaných ruček. Strojek s vřetenovým krokem, bicí mechanismus čtvrťový, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Paul Beauvais London 968". Stav B. Funkční a jdoucí, včetně klíčku, chybí sklo.

Paul Beauvais je zapsán na St. Martin-in-the-Fields v Londýně od roku 1703 do roku 1730. Pravděpodobně byl synem francouzského hugenotského hodináře a uprchlíka Simona Beauvaise.

Vyvolávací cena: 40 000 Kč

Pro zadání absenční dražby se nejprve přihlaste nebo zaregistrujte.

Aukční přirážka činí 20 % ke kladívkové ceně.

Písemný limit
Částka v CZK
Telefonní dražba
Podat nabídku