Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté dámské kapesní špindlovky s miniaturou na plášti

A64/028

ZLATÉ DÁMSKÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY S MINIATUROU NA PLÁŠTI

Francie, Paříž, L`Epine konec 18. stol.
Zlaté dámské kapesní hodinky s gravírovaným pláštěm, na zadní straně zdobeným modrým guilloché emailem a medailonem s miniaturou dámy s květinami, lemováno aplikami z bílého kovu, osázenými bílými kamínky (taktéž ručky a ciferník). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí ruček a otvorem pro nátah, značen: "L`Epine A PARIS". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně taktéž značeno výrobcem a č. strojku 6462. Celková (hrubá) hmotnost 52,50 g, Ø 4 cm. Stav B. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.

Vyvolávací cena: 14 000 Kč
Vydražená cena: 22 000 Kč