A64/029
ZLATÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY
Francie, Paříž, L`Epine
90. léta 18. stol.
Kapesní hodinky se zlatým pláštěm, zdobeným reliéfním intarzovaným mytologickým výjevem na zadním víku, celková (hrubá) hmotnost 50,49 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny a pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí žlutých prolamovaných ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "L`epine A PARIS".
Stav C.
Funkční, jdoucí. Opravy na plášti a ciferníku.