Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní špindlovky

A64/035

ZLATÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Francie, Dijon, Malardot 70. léta 18. stol.
Dámské kapesní hodinky se zlatým pláštěm, zdobeným inkrustací a gravírováním, se šatlénem, celková (hrubá) hmotnost 69,11 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i pro minuty, opatřen dvojicí žlutých prolamovaných ruček a otvorem pro nátah, značen: "Malardot A DIJON". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, stříbrné kolo regulátoru, válcové sloupky, taktéž značeno výrobcem a č. 27411. Stav B. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.

Vyvolávací cena: 11 000 Kč
Vydražená cena: 17 000 Kč