Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné kapesní hodinky se dvěma pouzdry

A64/046

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY SE DVĚMA POUZDRY

Anglie, Londýn, G. Leekey 80. - 90. léta 18. stol.
Stříbrné kapesní hodinky, celková (hrubá) hmotnost 77,92 g, Ø 4 cm, se dvěma ochrannými pouzdry z bílého kovu, vnitřním s repoussée dekorem antikizující figurální scény v rokokovém tvarosloví a vnějším obloženým želvovinou, celková (hrubá) hmotnost včetně obou pouzder 135,97 g. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí žlutých ozdobných ruček. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, značeno: "G. Leekey London 22274". Na vnitřní straně pláště anglické puncovní značky, mistrovská zn. "RN". Stav restaurováno. Funkční a jdoucí, přivěšen kožený řemínek s klíčkem. Pájené cínem na stěžejce vnitřního pláště.

Gabriel Leekey (též Lecky) - hodinář evidovaný v r. 1794 na 15, Basinghall Street, City of London, zemřel roku 1802. Pod jménem Lecky pokračuje v poštovní evidenci na stejné adrese hodinářská firma ještě v roce 1808.